Интер победи Рома с 4:2 мач от 24-я кръг на Серия

...

Интер крачи уверено към Скудето след шестголов трилър с Рома

Интер победи Рома с 4:2   мач от 24-я кръг на Серия А.

В 17-а минута Франческо Ачерби доближи до отбита топка наоколо до точката на дузпата и сътвори приказен удар с глава, попаднал в десния ъгъл. Попадението бе обсъждано три минути заради подозрения за засада, само че голът бе приет - 1:0 за Интер.

В 28-а минута Рома отговори. Джанлука Манчини откри пътя до вратата, като се подвигна и означи с мълниеносен удар с глава в левия ъгъл - 1:1.

В 44-а минута стана и цялостният поврат за " вълците ", откакто Стефан Ел Шаарауи се разписа. Тойп олучи превъзходно подаване и стреля в задачата благодарение на лявата греда - 2:1 за Рома.

Малко по-късно футболистите на Интер имаха искания за дузпа, само че такава не бе отсъдена и играта продължи.

В 49-а минута Маркюз Тюрам получи топката в наказателното поле, като нападателят реагира бързо и без никакви проблеми промуши топката в десния ъгъл, като не остави шансове на Руи Патрисио и изравни резултата - 2:2.

Само седем минути по-късно още веднъж Маркюз Тюрам бе открит в рискова зона с превъзходен пас от Мхитарян, като изстреля топката в левия ъгъл на вратата - 3:2 за Интер.

В 59-а минута Павар насочи удар от вътрешността на наказателното поле, само че топката се отби от левия непряк дирек на вратата. В 71-а минута Ромелу Лукаку засече центриране от крилото, само че сътвори удар с глава, който мина надалеч настрана от дясната греда.

В третата минута на добавеното време Алесандро Бастони оформи крайния резултат, откакто доближи до подаване в пеналтерията и нанесе съвършен удар, влетял в левия ъгъл зад вратаря - 4:2 за Интер.

Стартови сформира:

Рома:  1. Патрисио, 69. Анхелиньо, 3. Хаусен, 23. Манчини, 2. Карсдорп, 7. Пелегрини, 16. Паредес, 4. Кристанте, 92. Ел Шаарауи, 21. Дибала, 9. Лукаку

Интер:  1. Зомер, 95. Бастони, 15. Ачерби, 29. Павар, 32. Димарко, 22. Мхитарян, 20. Чалханоглу, 23. Барела, 36. Дармиан, 10. Мартинес, 9. Тюрам